Naše chalupářské tipy s volnějším létem.
Vyberte si >

Vyjádření ke koronaviru

Informace ke Covid-19 (tak, jak je postupně získáváme)

Dle informací z Ministerstva zdravotnictví, resp. na základě zpravodajství na ČT dne 15.12.2020 (PES5) je možné využívat chaty a chalupy k pronájmu dle dané reportáže a vyjádření mluvčí Ministerstva zdravotnictví. Reportáž ZDE: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/220411000101215/video/808706 (čas od 0:50 min.). 

Článek s informacemi, že v době (uvnitř) není počet osob omezen: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/na-silvestra-se-vas-muze-sejit-doma-kolik-chce-na-navstevu-vsak-musite-dorazit-do-devate-40346538 , viz: http://prntscr.com/wfst1b - omezení počtu osob se týká jen venkovních veřejných prostor (náměstí, koncerty, galerie apod.). Fakt, že si lze pronajmout objektu i v dnešní době potvrzuje situace, kdy vlastníkům daných nemovitostí NENÍ vypsána žádná kompenzace. 

Policie ČR nemá právo kontrolovat žádné domy uvnitř (ani v Nouzovém stavu). Policie ČR nemůže pokutovat kohokoholiv, kdo si pronajme nemovistost (byt, chalupu, dům, auto), na to neexistuje právní rámec. 

Zároveň upozorňujeme na možnost pojištění proti nemoci ZDE, kam spadá i Covid19. Pokud danou pojistku budete mít a nebude-li kvůli tomu moci absolovat pobyt (máte Covid), můžete vše řešit s pojišťovnou jako pojistnou událost dle jejich podmínek. Pojistku vám rádi připravíme.

Dle vyjádření ministra Karla Havlíčka na t.k. 28.1.2021: "Pronájem objektů (chalup) je možný". Více ve zmíněné tiskové konferenci a jejího přepisu (volně na internetu). 

PROSÍME: pokud nám cokoliv k dané současné situaci píšete či s námi něco okolo tohoto řešíte, mějte strpení a ideálně vše posílejte do emailu.

Snažíme se odpovídat a vše řešit co nejdříve, ale i tak to několik dní vždy zabere. A raději pište emaily se všemi potřebnými informacemi. Dle zákona na všechny "žádosti" je 30 dní a to se vždy snažíme dodržet. I my jsme jenom lidé. Děkujeme za Vaše pochopení. 

_____________________________________________________________________________________

 

Otázka: Mám jet v termínu do 11.4.2021 (kdy končí uzávěra okresů) na dům v jiném okrese. Co s tím lze dělat?

Jednoduše nás kontaktujte a přeložíme Vám termín dle vzájemné dohody. 

ZÁVĚREM: tuto situaci jsme nezpůsobili my, vy, ani majitelé rekreačních domů, kteří své domy často rekonstruovali/stavěli o víkendech, ve svém volném čase třeba místo dovolených. Často na dané objekty padly všechny rodinné úspory a přitom jim dle zákona NEpřináleží žádná částka na odškodnění. Mějte, prosím, toto na srdci, když s námi komunikujete. Našim zájmem vždy bylo a je spokojenost klientů i vlastníků rekreačních domů a snažíme se tak vždy najít kompromis, pokud to daná situace vyžaduje. Chovejme se k sobě vždy tak, jak chceme, aby se k nám chovali i ostatní, tedy s pochopením. Zároveň bychom rádi sdělili, že my čerpáme z věřejně dostupných informací vše jako vy. Ačkoliv se sami občas pokoušíme zjistit víc, ne vždy se nám to podaří. Takže detailní dotazy spíše směřujte na Vládu. Děkujeme. 

 

 

 

Máte nějaké dotazy? Kontaktujte nás